Kilka dni temu przedstawiłem Wam moje wstępne przewidywania odnośnie pogody na początek listopada. Jest to czas szczególnie ważny, bowiem większość z nas ruszy na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych. Przydałoby się w takim razie, aby pogoda dopisała. Chociaż do Wszystkich Świętych zostało jeszcze kilka dni, to klaruje nam się już powoli schemat pogodowy na początek miesiąca i nie różni się on zbytnio od tego, który określiłem w niedzielę. Dziś jednak pokuszę się już o nieco więcej szczegółów.
Prognoza na Wszystkich Świętych
1 listopada czeka nas jeszcze kontynuacja dobrej pogody z tego tygodnia. Chmur zacznie jednak stopniowo przybywać, szczególnie w Tatrach. Tu też możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Temperatura pozostanie na wysokim poziomie i wyniesie ok. 14/18°C., dokuczał będzie jednak chwilami dość silny wiatr, szczególnie w rejonach podgórskich, gdzie zaznaczy się halny. Jego prędkość w porywach może dochodzić do ok. 50-70 km/h.
Prognoza na Dzień Zaduszny
Na drugi dzień listopada, niestety już nie mam dobrych wieści. Znajdziemy się bowiem w zasięgu aktywnego niżu i frontów atmosferycznych z nim związanych. Prawdopodobnie jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek dojdzie do załamania pogody w postaci przede wszystkim obfitych opadów deszczu. Wtorek również zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Czasami padać może ulewnie, a na Podhalu przejściowo możliwy jest również deszcz ze śniegiem.Temperatura maksymalna również się obniży i wyniesie ok. 7/11°C. Dodatkowym utrudnieniem okaże się dość silny wiatr z kierunków południowych i zachodnich.
W powyższej prognozie mogą jeszcze zajść drobne zmiany, wszystko zależy od dokładnego terminu wejścia frontu atmosferycznego. Ostateczne przewidywania przedstawię jeszcze w niedzielę.
ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORA STRONY.
Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właściciela bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratora to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualne
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz