piątek, 29 marca 2024

PROGNOZA POGODY NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE (30.03-01.04.2024)

 

Tarnów był w piątek najcieplejszym miastem w Polsce z temperaturą sięgającą 19,4 st. C. To jednak dopiero przedsmak tego co będzie się działo w kolejnych dniach. Zapraszam na szczegóły prognozy na Wielką Sobotę i Wielkanoc.

WIELKA SOBOTA (30.03)

Wielka Sobota zapowiada się z dużą ilością słońca przy niewielkim zachmurzeniu piętra wysokiego. Zrobi się bardzo ciepło, a nawet gorąco. Słupki rtęci wskażą ok. 20-22 st. C u podnóża gór i nawet 23-25 st. C na pozostałym obszarze. Bardzo możliwe, że lokalnie będzie jednak jeszcze cieplej, co oznacza, że istnieje ryzyko pobicia absolutnego rekordu dla marca, który wynosi 25,6 st. C i został ustanowiony w 1974 r. w Nowym Sączu. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny. W górach halny.

WIELKANOC (31.03)

Pierwszy dzień świąt nie przyniesie żadnych zmian. W dalszym ciągu na niebie dominować ma słońce przy bardzo wysokiej temperaturze dochodzącej do 21-25 st. C. Uwaga, w rejonach podgórskich i w górach powieje bardzo silny halny, dochodzący do 70-90 km na godz.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (01.04)

W poniedziałek nadal pogodnie. Dopiero późnym wieczorem na zachodzie regionu może popadać i zagrzmieć. Temperatura bez większych zmian. Odnotujemy ok. 21-25 st. C. Wiatr południowy umiarkowany. Uwaga, w górach w dalszym ciągu bardzo silny halny.

                                                            ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORA STRONY

   Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właściciela bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratora to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz