niedziela, 31 marca 2024

PROGNOZA POGODY NA TYDZIEŃ (01-07.04.2024)

 


Kończący się tydzień przyniósł sporo atrakcji pogodowych. Nie dość, że w naszym regionie padł ogólnopolski rekord ciepła dla marca, to jeszcze obserwowaliśmy wyjątkowo wysokie stężenie saharyjskiego pyłu. Sporo będzie się działo również w kolejnym tygodniu. Zapraszam na szczegóły.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCY (01.04)

Drugi dzień świąt zapowiada się z dużą ilością słońca i z małym zachmurzeniem. Dopiero późnym wieczorem na zachodzie regionu miejscami spadnie deszcz i przejdą burze. W dalszym ciągu bardzo ciepło. Odnotujemy od ok. 22-23 st. C u podnóża gór, do 24-26 st. C w głębi regionu. Uwaga na silny wiatr w rejonach podgórskich, który w porywach osiągnie nawet 70-90 km na godz. (Szczegóły w zakładce ostrzeżenia). 

W nocy z poniedziałku/wtorek dojdzie do załamania pogody. Nad naszym regionem zafaluje front co oznacza ulewy, lokalne burze i silny wiatr. W krótkim czasie spaść może nawet 20-30 mm deszczu. Nad ranem na Podhalu możliwy jest przejściowo deszcz ze śniegiem i śnieg.

WTOREK (02.04)

We wtorek dużo chmur i deszczu, który może padać mocno. Rano na Podhalu może jeszcze padać deszcz ze śniegiem i śnieg. W drugiej części dnia opadów powinno być jednak coraz mniej, za to przybywać ma rozpogodzeń. Zrobi się zdecydowanie chłodniej. Termometry wskażą ok. 8-9 st. C w rejonach podgórskich i ok. 11-13 st. C w głębi regionu, ale odczucie zimna dodatkowo spotęguje silny wiatr z zachodu.

ŚRODA (03.04)

W środę nie zabraknie rozpogodzeń, ale będą też chmury, z których gdzieniegdzie może spaść niewielki deszcz. Ponownie zacznie robić się cieplej. Słupki rtęci wskażą maksymalnie ok. 13-16 st. C. Nadal dokuczał będzie jednak silny zachodni wiatr.

CZWARTEK (04.04)

W czwartek podobny typ pogody, co oznacza dłuższe chwile ze słońcem, ale i chmury z przelotnymi, na ogół niewielkimi opadami deszczu. W temperaturze nie zajdą istotne zmiany. Odnotujemy ok. 13-16 st. C. Wiatr w dalszym ciągu dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

PIĄTEK (05.04)

W piątek dość pogodnie, ale wieczorem nasunie się strefa z przelotnym deszczem. Temperatura nieco wzrośnie i wyniesie ok. 16-19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

WEEKEND (06-07.04)

Koniec tygodnia na ten moment zapowiada się z dużą ilością słońca. W sobotę na termometrach bez większych zmian, z kolei w niedzielę niewykluczone, że znów zrobi się bardzo gorąco i temperatura wzrośnie do 23-27 st. C.

                                                            ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORA STRONY

   Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właściciela bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratora to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz