niedziela, 17 marca 2024

PROGNOZA POGODY NA TYDZIEŃ (18-24.03.2024)

 

Weekend przyniósł pogorszenie pogody i ochłodzenie, które jeszcze bardziej da się we znaki na początku nowego tygodnia. Czy taka aura utrzyma się długo? Sprawdź szczegóły prognozy na cały nadchodzący tydzień.

PONIEDZIAŁEK (18.03)

Noc może przynieść miejscami niewielkie opady śniegu, a więc poniedziałkowy poranek przywita nas gdzieniegdzie białymi krajobrazami. W ciągu dnia obok chwil ze słońcem, pojawią się też chmury z niewielkimi opadami śniegu. To będzie bardzo zimny dzień. Termometry wskażą maksymalnie ok. 0-2 st. C u podnóża gór i ok. 3-5 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

WTOREK (19.03)

We wtorek również słońce na zmianę z chmurami i miejscami słabymi opadami śniegu, szczególnie w pierwszej połowie dnia. Lokalnie możliwe są również mgły i zamglenia. Temperatura nieznacznie wzrośnie i sięgnie maksymalnie ok. 2-3 st. C na Pogórzu i ok. 5-7 st. C w głębi regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

ŚRODA (20.03)

Środa zapowiada się pogodnie i bez opadów z co najwyżej umiarkowanym zachmurzeniem. Zacznie napływać cieplejsze powietrze, dzięki czemu temperatura wzrośnie do 9-11 st. C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

CZWARTEK (21.03)

W czwartek początkowo powinno być pogodnie, ale w miarę upływu dnia chmur zacznie przybywać i po południu lub wieczorem może miejscami spaść deszcz. Zrobi się jeszcze cieplej. Słupki rtęci wskażą ok. 11-14 st. C. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie.

PIĄTEK (22.03)

W piątek sporo chmur, z których miejscami padał będzie przelotny deszcz. W temperaturze bez większych zmian, odnotujemy ok. 12-14 st. C, ale odczucie chłodu spotęguje dość silny wiatr z zachodu i południowego zachodu.

WEEKEND (23-24.03)

Na ten moment wygląda na to, że w weekend szykuje się załamanie pogody z obfitymi opadami deszczu. W sobotę temperatura pozostanie bez zmian, natomiast w niedzielę nieco się ochłodzi.

Uwaga, do czwartku możliwe są nocne i poranne przymrozki do ok. -5/-3 st. C, a w kotlinach górskich poniżej -5 st. C.

                                                            ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORA STRONY

   Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właściciela bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratora to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz