piątek, 22 marca 2024

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND (23-24.03.2024)

 

Prognozy na Wielki Tydzień i święta wyglądają niezwykle obiecująco. Nie można tego powiedzieć o weekendzie, który przyniesie załamanie pogody. Zapraszam na szczegóły.

SOBOTA

W sobotę przewaga zachmurzenia dużego z przelotnymi opadami deszczu. Późnym popołudniem i wieczorem z północnego zachodu nasunie się większa i silniejsza strefa opadów, które mogą być intensywne. Lokalnie może nawet zagrzmieć. Na Podhalu deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Zrobi się bardzo ciepło. Słupki rtęci wskażą nawet 16-20 st. C. Wiatr silny, południowy i zachodni.

NIEDZIELA

Niedziela przyniesie pogodę w kratkę. Oznacza to zarówno chwile ze słońcem, jak i chmury z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Możliwe są lokalne burze. Zrobi się zdecydowanie chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą co najwyżej 6-8 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny.

Wielki Tydzień i Wielkanoc w świetle obecnych prognoz mogą przynieść wręcz podmuch lata, ale o tym opowiem w niedzielę w prognozie tygodniowej, na którą już teraz zapraszam.

                                                ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORA STRONY

   Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właściciela bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratora to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz