niedziela, 24 marca 2024

PROGNOZA POGODY NA WIELKI TYDZIEŃ (25-31.03.2024)

 

Kończący się tydzień przyniósł zmienną pogodę. Po chłodnym początku, nadeszło ocieplenie, a niedziela po przejściu chłodnego frontu znów przyniosła spadek temperatury. Przed nami Wielki Tydzień i Wielkanoc. Sprawdźmy, jaka pogoda nas czeka?

PONIEDZIAŁEK (25.03)

Tydzień rozpoczniemy pogodą w kratkę. Oznacza to zarówno chwile ze słońcem, jak też i chmury z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Możliwe są również burze, a wtedy niewykluczony jest drobny grad i silny wiatr. To będzie chłodny dzień. Temperatura wzrośnie maksymalnie do ok. 5-9 st. C.

WTOREK (26.03)

Wtorek zapowiada się pogodnie i bez opadów. Zacznie robić się coraz cieplej. Słupki rtęci wskażą ok. 12-15 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni. W górach halny.

ŚRODA (27.03)

Środa również przyniesie mnóstwo słońca i jeszcze wyższą temperaturę sięgającą maksymalnie ok. 16-19 st. C. Wiatr południowy i południowo-wschodni, okresami dość silny. W górach nadal halny.

WIELKI CZWARTEK (28.03)

W Wielki Czwartek wiosenną sielankę nieco zakłóci front atmosferyczny z większym zachmurzeniem. Ponadto gdzieniegdzie przyniesie on niewielkie opady deszczu. Temperatura nadal wysoka, sięgająca ok. 13-17 st. C. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny.

WIELKI PIĄTEK (29.03)

W Wielki Piątek na niebie dominować będzie słońce, przy niewielkim zachmurzeniu. Marcowe ciepło jeszcze się umocni. Temperatura wzrośnie do ok. 16-20 st. C. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny. W górach znów zacznie wiać halny.

WIELKA SOBOTA (30.03)

W Wielką Sobotę będziemy mogli iść ze święconką w krótkim rękawku. Na niebie dominować ma słońce, a temperatura wręcz eksploduje, dochodząc do ok. 21-23 st. C. Wiatr południowy, w górach nadal halny.

WIELKANOC (31.03-01.04)

Tegoroczna Wielkanoc będzie zupełnie inna niż w latach poprzednich. W niedzielę nie zabraknie słońca, a temperatura może wzrosnąć do niewiarygodnych 21-25 st. C. Kto wie, czy nie padnie nawet marcowy rekord ciepła, który został ustanowiony w 1974 r. w Nowym Sączu gdzie zmierzono 25,6 st. C. Poniedziałek Wielkanocny również zapowiada się pogodnie i bardzo ciepło z temperaturą maksymalną dochodzącą do ok. 20-24 st. C.

Uwaga, do wtorku włącznie możliwe są nocne przymrozki do ok. -3/-1 st. C.

                                                        ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY ADMINISTRATORA STRONY

   Wszelkie prawa do wykresów i opisów są własnością właściciela bloga - kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części bez zgody administratora to naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz